SZUKAJ

logo flex point

 

System FlexPoint® składa się z wielu elementów, pozwalających na poprawną i bezpieczną stabilizację tułowia, miednicy oraz kończyn dolnych. Dzięki uniwersalnym sposobom mocowania, doskonale sprawdza się w zdecydowanej większości wózków i fotelików oferowanych na rynku wyrobów medycznych. Wybrane produkty systemu FlexPoint® posiadają dodatkowe elementy pozwalające na łatwiejsze zapięcie pasów osobom z dysfunkcjami dłoni.


W zależności od indywidualnych potrzeb, użytkownik może wybrać rozwiązanie klasyczne lub zaawansowany produkt dynamiczny.


FlexPoint® jest systemem rekomendowanym szczególnie dla osób ze spastycznością. Dynamiczna konstrukcja wyrobów oparta jest na miękkich, sprężystych i rozciągliwych elementach odciążających. Gwarantuje to najwyższy komfort użytkowania. Jednocześnie znacznie redukuje ryzyko uszkodzenia ciała m.in. poprzez nadmierny ucisk ze strony np. pasów nieelastycznych.


Poprawna pozycja siedząca wspomagana systemem FlexPoint® to bezpieczeństwo i komfort w czasie pracy, terapii i zabawy przez cały dzień.

Dlaczego FlexPoint®?

Uniwersalność

Poszczególne elementy mogą być z powodzeniem stosowane w różnych wózkach inwalidzkich i siedziskach.

Dynamika pionowa

Sprężysty materiał efektywniej rozkłada nacisk niż standardowe rozwiązania stabilizacji użytkownika.

Dynamika pozioma

Wyroby z tą funkcją są dedykowane dla osób ze zwiększonym napięciem mięśniowym. Znacznie redukują ilość i siłę napadów spastyki oraz podnoszą komfort użytkowania.

System Chwyć i Pociągnij™

Specjalny system stosowany w naszych kamizelkach i pasach biodrowych. Ergonomiczny uchwyt w kształcie litery D ułatwia użytkownikowi szybkie i wygodne dopasowanie wyrobu.

Przyjazny dla skóry

Zastosowane materiały nie wywołują podrażnień i są bezpieczne dla użytkownika.